DOBRE

Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) – це п’ятирічна програма USAID з загальним бюджетом в 50 мільйонів доларів США. Програма буде підтримувати ефективне управління об’єднаних громад; допоможе конструктивній взаємодії громадян, громадянського суспільства з органами державного управління, добиватиметься прозорості та якісного надання послуг.

Участь у програмі DOBRE беруть об’єднані громади з семи областей.. Відбір ОТГ до участі у програмі відбуватиметься у три етапи з такою черговістю: перша черга: жовтень 2016 року – 25 ОТГ; друга черга: березень-квітень 2017 року – 25 ОТГ; третя черга: вересень-жовтень 2017 року – 25 ОТГ.

Вже обрано 25 перших громад, які отримають підтримку проекту DOBRE. Серед обраних громад - по шість з Тернопільської та Дніпропетровської областей, чотири з Івано-Франківської, по три з Миколаївської та Херсонської областей, дві з Харківської та одна з Кіровоградської області. А саме:

Гусятинська селищна громада (Тернопільська)
Заводська селищна громада (Тернопільська)
Микулинецька селищна громада (Тернопільська)
Скала-Подільська селищна громада (Тернопільська)

Байковецька сільська громада (Тернопільська)
Іванівська сільська громада (Тернопільська)

Урочисте відкриття програми відбулося 25 жовтня 2016 року в м.Київ. В Українському Домі Агентство США з міжнародного розвитку (USAID) оголосило перші 25 громад, що візьмуть участь у програмі USAID DOBRE. Крім представників громад увідкриті взяли участь Прем’єр-міністр Україні Володимир Гройсман, Віце-прем’єр-міністр, Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко, Посол CША Марі Йованович.