Гурткова робота

В Заводській ЗОШ І-ІІІст.  та Угринській ЗОШ І-ІІ ст. діють пришкільні гуртки.

Головна мета гуртка ‘’Easy English’’ Заводської ЗОШ полягає у формуванні в учнів комунікативної компетенції, а саме уміння здійснювати усно мовленнєве спілкування у монологічній і діалогічній формах. А також уміння здійснювати спілкування у писемній формі відповідно до поставлених завдань. Робота гуртка спрямована на формування в учнів таких особистісних якостей як усвідомлення функцій іноземної мови у суспільстві, оволодіння знаннями про культуру, історію, реалії та традиції країни, мова якої вивчається, розуміння важливості оволодіння іноземною мовою і потребами користуватися нею як засобом спілкування.

Для досягнення поставлених завдань використовую наступні методи та прийоми:

• Робота в малих групах
  • Дидактичні ігри (навчальні, лінгвістичні, комунікативні, рольові)
  • Дискусії, бесіди
  • Метод проектів
  • Вікторини, конкурси
  • Драматизація (пісні та вірші англійською мовою, театралізовані діалоги, сценки)

Наприклад у першому семестрі учасники гуртка взяли участь у святковому концерті з нагоди Дня вчителя(Барак Обама із своєю свитою вітає колектив поетичною англійською). Наприкінці семестру школярі, що відвідують гурток, влаштували свято для дітей початкових класів, зіграли в театральній виставі “Little Bear”s Birthday”. Юні театрали готувались до виступу надзвичайно серйозно: безліч репетицій, пошиття костюмів, виготовлення декорацій. Протягом лютого учасниками гуртка підготовано безліч творчих проектів на різну тематику. Наприклад: “Healthy food in my life” ”The school of my dream” та багато інших.

Учасники готували та захищали свій проект англійською мовою. Учні працювали відповідально і натхненно. Найкращий проект ми не визначали, оскільки усі хто взяв участь у конкурсі і так переможці, адже вони побороли страх, виступили перед аудиторією, навчились будувати зв”язне висловлювання англійською мовою.

Гурткова робота «Літературної студії» та «Культури мовного спілкування» (керівник  Н. В. Сасанчин) охоплює чисельну працю навчання навиків красномовної бесіди, декламування поетичних, прозових й драматичних творів. Так, гуртківці кожного спрямування радо беруть участь у святах, приурочених Дню рідної мови, св. Миколая, Революції Гідності, національно-патріотичних дійств.

Робота також спрямована на виготовлення учнівської стінгазети, написання листівок воїнам АТО, проведення літературних вечорів для вивчення літературних постатей рідного краю.

В 2016-2017 роках разом з учнями взяли учнями у всеукраїнських конкурсах «Я- журналіст!» та «Всеукраїнський поштовий союз».

Мовна та літературна компетентність гуртківців не залишає  поза увагою написання художніх творів, власних авторських текстів, створення літературних коміксів.

А ще цікавішими стають виховні диспути й ораторські промови юних знавців рідного слова.

«Суржик чи нормативна лексика?» - цікаві конкурси й пантоміми для різних вікових категорій.

Та щоденна робота наших занять спрямована на поглиблену підготовку учнів до Зовнішнього незалежного оцінювання, участі гуртків у обласних олімпіадах й конурсах, мовознавчих екскурсіях.

Це вимагає хоч і рутинної, проте плідної праці на шляху мовного зростання…

Гурток «Зірниця» організований для учнів 8-9 класів, як доповнення до курсу початкова військова підготовка (ПВП). Це дає змогу членам гуртка (16  учнів)  краще підготуватися до вивчення предмета «Захист Вітчизни» в 10-11класах . Гуртківці з цього предмета мають кращі знання і мотивацію до навчання, ніж ті , що не відвідували гурток.

Гурток дає змогу краще професійно зорієнтувати молодь до захисту Вітчизни. Члени гуртка Василик Олег- учень 8 класу і Гонтарук Микола-учень 9 класу – активні учасники  і члени молодіжної патріотичної організації «Сокіл». Всі гуртківці є основою команди в щорічних районих змаганнях «Сокіл»(«Джура»). Учні 11 класу Драбик Олександр та Андрійчук Михайло (гуртківці минулого року) виявили бажання поступати у військові вищі навчальні заклади.

Популяризація здорового способу життя – одне з основних завдань гуртка.. Всі гуртківці займаються в різних спортивних секціях і на гуртку є розділ прикладна фізична підготовка і туристичні навички.

Гуртківці краще знають про можливості сучасної стрілецької зброї і вміння володіти нею.Завдяки тісній співпраці Заводської ЗОШ І-ІІІ ступенів з Чортківським ВПУ (викладач майор запасу Чорній Михайло Петрович), яка має на порядок вищу матеріальну базу, ми маємо змогу в повному об ємі виконувати вимоги програми з розділу Вогнева підготовка. Це вивчення будови АК, поводження із зброє та боєприпасами , стрільба з АК та пневматичної гвинтівки в тиру, екіпіровка солдата ,тощо.

Гурток «Юний рятувальник» організований для учнів 9-10 класів. Гурток дає можливість учням краще засвоїти програму Основ цивільного захисту і підготувати юних рятувальників до активної участі в Дні цивільного захисту та щорічних районних змаганнях Школа безпеки.

Гуртківці володіють знаннями і вміннями застосування засобів індивідуального захисту органів дихання (протигаз, респіратор, ватно-марлева пов язка) і покривів тіла (ЗЗК, Л-1) та надання допомоги потерпілим в надзвичайних ситуаціях( поранення, переломи, опіки).