ОЗНАЙОМЛЕННЯ ІЗ ПІДГОТОВКОЮ ДО ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ

Дата: 01.04.2019 16:32

Страховий експерт з охорони праці В.Побуринний з метою ознайомлення із проведенням профілактичних заходів щодо усунення   виробничих небезпек та ризиків, оцінюванні, контролі ризиків та управлінні ними та створенням безпечних і здорових умов праці побував у приватному агропромисловому підприємстві «Довіра» Чортківського району.

Під час відвідин страховий експерт провів зустріч із керівником підприємства О.Войцишиним  та прийняв участь у  нараді із керівниками структурних підрозділів підприємства з питань безпеки праці під час проведення весняно-польових робіт.

ПАП «Довіра» сучасне високотехнологічне підприємство із впровадженням передових технологій із вирощування зернових культур, розведення свійської птиці. Свою діяльність сільськогосподарське підприємство здійснює у 5 відділках на території 14 сіл Чортківського району та 3 сіл Заліщицького району. Керівник  підприємства  створює нові робочі  місця, впроваджує  сучасні аграрні  технології. Без уваги не залишилась соціальна інфраструктура, підприємство надає фінансову допомогу на храми, школи, дитсадки, заклади охорони здоровя у населених пунктах, де здійснюється обробіток орендованих  сільськогосподарських угідь.

Під час наради страховим експертом наголошено, що у квітні місяці виконується близько третини річного обсягу польових робіт, зростає інтенсивність виконання технологічних операцій, збільшується  кількість осіб, які беруть участь у виробництві, у тому числі тимчасово залучені працівники. Відповідно підвищується вірогідність травматизму внаслідок неналежної організації трудового процесу. Польові роботи виконуються на значній відстані від виробничої бази, тож знижується контроль за безпекою працюючих з боку роботодавця.

Для того, щоб весна була продуктивною для  забезпечення належного стану охорони праці, запобігання нещасним випадкам, пожежам та аваріям на механізованих виробничих процесах з усіма працівниками на весняно-польових роботах необхідно провести навчання та перевірку знань з питань охорони праці та правил безпечного виконання робіт, забезпечити проведення медичних оглядів.

Щороку понад сорок відсотків нещасних випадків трапляється безпосередньо на полях та дорогах з причини порушення вимог виробничої і трудової дисципліни та нехтуванням Правилами дорожнього руху, ігноруючи вимоги щодо експлуатації транспортних засобів, обладнання.    З метою недопущення травмування працівників під час проведення  весняно-польових робіт  керівництву підприємства необхідно забезпечити дієвий контроль за дотриманням трудової та виробничої дисципліни та  вимог інструкцій з охорони праці.

Фахівці Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області з метою реалізації державної політики у діалозі із страхувальниками забезпечують контроль за поліпшенням умов і безпеки праці, зменшення ризиків травматизму на виробництві та професійної захворюваності.

Л.Борова, начальник Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.