A A A K K K
для людей з обмеженими можливостями
Заводська громада
Тернопільська область, Чортківський район

БЕЗПЕЧНА ПРАЦЯ- ЦЕ ЗАПОРУКА ЕФЕКТИВНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ КОМУНАЛЬНИХ ПІДПРИЄМСТВ МІСТА ЧОРТКОВА

Дата: 18.04.2019 16:41
Кількість переглядів: 313

Указом Президента України В.Ющенка від 18 серпня  2006 року N 685  «Про День охорони праці» з метою привернення уваги суспільства, органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій до питань охорони праці, запобігання нещасним випадкам на виробництві та професійним захворюванням, вшанування пам’яті осіб, які загинули на виробництві в Україні установлено  День охорони праці, який відзначається  щорічно 28 квітня – у Всесвітній   день охорони праці.  

         За оцінками Міжнародної організації праці (МОП), щорічно відбувається понад 270 мільйонів нещасних випадків на виробництві, які ведуть до відсутності на робочому місці протягом більше 3 днів, і від близько 160 мільйонів випадків хвороб без смертельного результату. Кожен день в світі вмирають в результаті нещасних випадків і захворюваності на виробництві близько 5000 осіб, в рік - від 2 до 2,3 мільйона осіб.

Для запобігання нещасним випадкам на виробництві існують цілі інженерні системи з охорони праці. З урахуванням специфіки того чи іншого робочого процесу розробляються відповідні інструкції з охорони праці,  проводиться систематичний інструктаж працівників і всього персоналу, вводиться в штат інженер з охорони праці, а якщо це не є можливим, то його функції бере на себе або дублює начальник підрозділу, зміни, майстер або бригадир. На жаль, це різко знижує якість контролю за дотриманням вимог з охорони праці. Але навіть це не може повністю запобігти так званому "людському фактору". Статистика чітко показує, що найбільш часті випадки травматизму на виробництві відбуваються саме, коли знижується увага працівника. Це як правило відбувається наприкінці робочого дня, в кінці робочого тижня, рідше перед обідньою перервою. На жаль, через недбальство виконавця робіт, інструкції з охорони праці часто пишуться ціною здоров’я та життя працівників.

         Міжнародна організація праці оголосила 28 квітня Всесвітнім днем охорони праці для того, щоб привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, а також до того, яким чином створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню щорічної смертності на робочому місці. Вперше він відзначався у 2003 році.

         Ідея проведення Всесвітнього дня охорони праці бере початок від Дня пам’яті загиблих працівників, уперше проведеного американськими та канадськими трудящими в 1989 році в пам’ять про працівників, які загинули та отримали травму на виробництві.

 У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.

  28 квітня 2019 року відзначають Міжнародний день охорони праці, в Україні він проходить під гаслом «Охорона праці на роботі майбутнього».

         Організаційним комітетом з підготовки та проведення у 2019 році Дня охорони праці в Україні розроблено план заходів із відзначення у 2019 році Дня охорони праці в Україні.

         На офіційних сайтах, на сторінках у соціальних мережах розміщено та оприлюднено через інші засоби масової інформації анонси про підготовку до відзначення у 2019 році Дня охорони праці в Україні.

         На підприємствах, в організаціях та установах запропоновано утворити оргкомітети та затвердити відповідні заходи.

В районі проводиться  огляд-конкурс на присвоєння звання „Краще підприємство з охорони праці" яке забезпечило у 2018-2019 роках якісне функціонування системи управління охороною праці.

          За сприяння управління освіти, молоді та спорту Чортківської міської ради, Чортківського відділення Фонду соціального страхування, Гуманітарного відділу Заводської селищної ради проводиться  конкурс дитячого малюнка та світлин „Охорона праці очима дітей" з нагоди Дня охорони праці в Україні у 2019 році,  відбір кращих робіт,  визначення та нагородження переможців конкурсу відбудеться у квітні 2019 року.

Під час проведення заходів роботодавцями оновлюються куточки, стенди з питань охорони праці, організовується  та проводяться  на підприємствах конкурси на найбезпечніше робоче місце, виробничу дільницю (бригаду), реалізовуються спеціальні інформаційні заходи:  семінари, наради, засіданння «круглого столу»  з метою ознайомлення страхувальників з ризиками пов'язаними з охороною праці.

18 квітня 2019 року Чортківською міською радою проведено семінар – нараду щодо дотримання вимог чинного законодавства з охорони праці для працівників комунальних підприємств м.Чорткова, в якій прийняли участь заступник Чортківського міського голови О.Недокус, начальник Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Л.Борова, страховий експерт з охорони праці В.Побуринний. 

Хвилиною мовчання присутні в залі  вшанували память працівників, які загинули на виробництві.

 Напередодні у Церкві Святої Покрови у місті Чорткові  відбулося  Богослужіння (поминальна панахида) із вшанування пам’яті працівників, які загинули на виробництві, в якій взяли участь працівники Чортківського відділення управління  виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області.

 У своєму виступі начальник Чортківського відділення Фонду Л.Борова проінформувала присутніх про право громадян України на соціальний захист,  на забезпечення їх у випадку повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, яке  здійснюється Фондом соціального страхування України.

Допомоги і страхові виплати, що фінансуються Фондом соціального страхування України, надаються застрахованим особам у повному обсязі.     

 Зокрема, за підсумками 2018 року середній розмір допомоги по тимчасовій непрацездатності зріс на 31,9%.

  За рахунок коштів Фонду соціального страхування України здійснюється забезпечення застрахованих осіб допомогою по тимчасовій непрацездатності, по вагітності та пологах і на поховання, фінансуються щомісячні та одноразові страхові виплати для потерпілих внаслідок нещасного випадку на виробництві тощо.

Також кошти Фонду направляються на забезпечення медико-соціальними послугами, зокрема, безоплатним реабілітаційним лікуванням працюючих, санаторно-курортним лікуванням потерпілих на виробництві, реалізується оплата лікування всіх прямих наслідків нещасних випадків, забезпечення лікарськими засобами, протезно-ортопедичними виробами, засобами пересування та ін.

Упродовж 2018 року Фонд соціального страхування України профінансував здійснення виплат матеріального забезпечення, враховуючи допомогу по тимчасовій втраті працездатності і по вагітності та пологах, для більш ніж 2,5 млн застрахованих осіб на суму біля 12 млрд грн. Страхові виплати щомісяця фінансувались для понад 208 тис. потерпілих на виробництві та членів їх сімей, загальні видатки склали близько 7,8 млрд грн.

У своєму виступі страховий експерт з охорони праці В.Побуринний  акцентував увагу на  виконанні статутних завдань Фонду, зокрема страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань, проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, викликаних умовами праці, попередження виникнення випадків загрози здоров'ю і життю застрахованих осіб. Ефективність профілактичної роботи залежить також і від наявності у страхувальників необхідної нормативно-правової бази, залучення необхідних матеріальних ресурсів на проведення профілактичних заходи з охорони праці.

Протягом    2018 року   у    Чортківське   відділення   Фонду     надійшло  

повідомлення про 8 нещасних випадків, в яких потерпіли 11 працівників, з яких 1 випадок груповий, 1  із смертельним наслідком. З початку 2019 року у відділення Фонду надійшло одне повідомлення про нещасний випадок із смертельним наслідком. 

          Страховим експертом з охорони праці Чортківського відділення Фонду  з початку 2019 року прийнято участь в 3 семінарах, 17 нарадах, у  13 засіданнях комісії з перевірки знань з охорони праці підприємств району, проведено 10 перевірок  стану профілактичної роботи на  підприємствах  району.

Для поліпшення стану охорони праці та зниження рівня травматизму, страховим експертом з охорони праці Чортківського відділення Фонду надається методична допомога страхувальникам, налагоджена співпраця з Експертно-технічним центром управління Держпраці у Тернопільській області щодо проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці для роботодавців – страхувальників відділення.

У зв’язку із зростанням кількості страхових нещасних випадків на виробництві у Чортківському району у 2018 році, стан справ, що склався з охороною праці на підприємствах-страхувальниках району вимагає посилення та вдосконалення профілактичної роботи. Необхідно здійснювати контроль за проходженням навчання та перевірки знань посадових осіб, які входять до складу комісій із перевірки знань на підприємствах. Особливу увагу необхідно звертати  на створення роботодавцем  належних умов праці,  виділення коштів для створення безпечних умов праці, проведення необхідних профілактичних заходів, забезпечення функціонування системи управління охороною праці на підприємстві.             

        

 

 

Тільки у постійній системній профілактичній роботі із страхувальником, де працівники Чортківського відділення Фонду соціального страхування  у діалозі із страхувальником виступають надійним соціальним партнером - запорука безпечної праці.

 

Чортківське відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь