ОХОРОНА ПРАЦІ : ЗАКОН НА ЗАХИСТІ ТВОЄЇ БЕЗПЕКИ

Дата: 17.10.2019 15:40

Заводська селищна об’єднана територіальна громада  утворена у серпні 2015 року шляхом об’єднання смт. Заводське та сусіднього с.Угринь у Чортківському районі. Реформа децентралізації в Україні набирає обертів: разом із фінансовими ресурсами у новостворені громади передано і повноваження щодо управління комунальним майном, ефективним використанням та  розподілом бюджетних  коштів.

Прийнявши повноваження, керівництво громади  втілює у життя мету - розвиток громади, відновлення та примноження ресурсів, створення комфортних умов проживання для усіх жителів громади .

16 жовтня 2019 року у актовій залі Заводського будинку культури за участю  страхового експерта з охорони праці Чортківського відділення Фонду соціального страхування України В.Побуринного та головного спеціаліста з перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності  В.Цибульської  відбулось засідання «круглого столу» для  керівників навчальних закладів Гуманітарного відділу Заводської селищної об’єднаної територіальної громади на тему : «Підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження життя та здоров’я працівників».

Із вітальним словом до присутніх звернулась заступник директора Заводської ЗОШ I-III ступенів О.Ріба. У своїй презентації: «Організація роботи з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти Заводської селищної ради» вона відмітила, що в організації навчально-виховного процесу питання охорони праці і безпеки життєдіяльності  займає важливе місце. З усіма учасниками навчально-виховного процесу проводяться навчання, інструктажі з питань безпеки життєдіяльності та охорони праці. Для ефективної діяльності установи  необхідно забезпечити дотримання працівниками та вихованцями  встановлених норм та правил з охорони праці, а роботодавцю забезпечити належні умови праці.  «Починайте вивчати безпеку праці замолоду й гарантуйте її собі протягом усього життя». Цю програмну думку директор Європейського агенства з охорони праці на виробництві Ганс- Хорст Конколевський висловив, виступаючи на відкритті міжнародного семінару, присвяченому включенню курсу «Охорона праці» до програми загальної освіти в країнах ЄС.

Про стан охорони праці в навчальних закладах  Гуманітарного відділу Заводської селищної об’єднаної територіальної громади інформували керівники цих закладів.

Виступивши на нараді, спеціалісти Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області акцентували увагу на тому, що вивчення учнями загальноосвітніх шкіл питань охорони життя, здоров'я та безпеки праці сприяє підвищенню рівня шкільної освіти, забезпеченню безпечних та нешкідливих умов навчально-виховного процесу, запобіганню травматизму  у навчальних закладах.

Зокрема присутніх на засіданні проінформовано про нове Положення про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 659 від 16.05.2019  та про новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ № 337 від 17.04.2019, який вступив в дію із 01 липня 2019 року.

Вивчення питань охорони праці проводиться у закладах освіти усіх рівнів, у тому числі у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних.  Зміст і обсяги навчання з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти прописується у затверджених навчальних планах і навчальних  програмах.

Інформацію про санаторно-курортні заклади у розрізі профілів медичної реабілітації для  проходження реабілітаційного лікування  застрахованими особами  озвучила на засіданні «круглого столу» головний спеціаліст з перевірки обґрунтованості видачі листків непрацездатності  Чортківського відділення Фонду  В.Цибульська.

Підвищення культури безпеки праці - це не епізодичний захід,  а постійна системна робота на кожному підприємстві, у кожному структурному підрозділі,  спрямована на вирішення  конкретних завдань: встановити характер небезпеки, оцінити ризики і домогтися змін на краще.

В.Побуринний, страховий експерт з охорони праці Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області