ЗМІНЮЄМО ПІДХОДИ ДО БЕЗПЕКИ ПРАЦІ

Дата: 16.12.2020 09:49

У нашому суспільстві життя пересічного  громадянина, його здоровя має цінуватись як національне багатство. Набагато дешевше і простіше роботодавцю попередити аварійні ситуації, травмування працівників, ніж потім усувати наслідки та відповідати перед своєю совістю за чиєсь скалічене життя та здоровя.

«Ми не отримуємо життя коротким, але ми робимо його таким» - ще в прадавні часи твердив Сенека. Робимо власною безпечністю, способом життя, переконанням, що усі нещастя нас обминуть. Але як казали старші люди, біда, як схоче, то на гладкій дорозі здибає.

Мінімізація ризиків – це та необхідність в роботі (та й у повсякденному житті), яка стосується як працівника особисто,  так і роботавця. Адже кожна аварія, кожна трагедія – це не тільки безпосередні збитки для власника,  це й соціальні виплати, людське горе.

Приймаючи участь у роботі комісії із розслідування нещасних випадків на виробництві, приходиш до висновку, що із певних причин нещасного випадку могло б і не статись, якщо з боку роботодавців, керівників структурних підрозділів , приділялась належна увага питанням охорони праці, здійснювався належний контроль за дотриманням виробничої та трудової дисципліни,  виконанням підлеглими працівниками інструкцій з охорони праці в обсязі виконуваних робіт.

Всі зусилля людини, яка думає про завтрашній день, мають бути спрямовані на захист свого здоровя та життя, бо жодними приписами чи нормами не переконаєш наших людей, не вбережеш. Дорослі люди повинні розуміти це самі.

Уміння керувати ризиками не тільки налагоджує безпечний та стабільний процес виробництва, але і є життєвою необхідністю, особливо для технологічно завантажених підприємств.

Кожен страховий експерт з охорони праці відділення Фонду соціального страхування – це ланка, що не тільки контролює, а також є помічником тим роботодавцям, які приділяють належну увагу вирішенню питань безпеки праці на виробництві.

Тільки спільно можемо здолати труднощі, а небезпеку – досвідом.

В.Побуринний, страховий експерт з охорони праці Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області