ОХОРОНА ПРАЦІ : ЗАКОН НА ЗАХИСТІ ТВОЄЇ БЕЗПЕКИ

Дата: 20.05.2021 16:16

Заводська селищна об’єднана територіальна громада утворена у серпні 2015 року. Нещодавно до складу об’єднаної територіальної громади  увійшли с.Залісся, с.Шманьківці, с.Шманьківчики, с.Щвайківці.

Разом із фінансовими ресурсами у громаду передано і повноваження щодо управління комунальним майном, ефективним використанням та  розподілом бюджетних  коштів.

Прийнявши повноваження, керівництво громади  втілює у життя мету - розвиток громади, відновлення та примноження ресурсів, створення комфортних умов проживання для усіх жителів громади.

18 травня 2021 року в актовій залі Заводського будинку культури за участю працівників Чортківського відділення Фонду соціального страхування України відбулось засідання «круглого столу» для  керівників навчальних закладів та закладів дошкільної освіти гуманітарного відділу Заводської селищної  територіальної громади на тему: «Підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження життя та здоров’я працівників».

Із вітальним словом до присутніх звернулась заступник директора Заводської ЗОШ I-III ступенів О.Ріба. У своєму виступі вона  відмітила, що в організації навчально-виховного процесу питання охорони праці і безпеки життєдіяльності займає важливе місце. Свої корективи внесла епідеміологічна ситуація із поширення коронавірусу COVID-19 в Україні.

Керівники закладів освіти Заводської територіальної громади забезпечують дотримання учасниками навчально-виховного процесу усіх рекомендованих обмежувальних карантинних заходів. З усіма учасниками освітнього процесу проводяться навчання, інструктажі з питань охорони праці. Для ефективної діяльності установи  необхідно забезпечити дотримання працівниками та вихованцями  встановлених норм та правил з охорони праці, а роботодавцю забезпечити належні умови праці.  «Починайте вивчати безпеку праці замолоду й гарантуйте її собі протягом усього життя». Цю програмну думку директор Європейського агенства з охорони праці на виробництві Ганс- Хорст Конколевський висловив, виступаючи на відкритті міжнародного семінару, присвяченому включенню курсу «Охорона праці» до програми загальної освіти в країнах ЄС.

Про стан охорони праці в навчальних закладах та закладах дошкільної освіти Заводської територіальної громади інформували керівники цих закладів.

Виступивши на нараді, спеціалісти Чортківського  відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області акцентували увагу на тому, що вивчення учнями загальноосвітніх шкіл питань охорони життя, здоров'я та безпеки праці сприяє підвищенню рівня шкільної освіти, забезпеченню безпечних та нешкідливих умов навчально-виховного процесу, запобіганню травматизму  у навчальних закладах.

Зокрема присутніх на засіданні проінформовано про нове Положення  про порядок розслідування нещасних випадків, що сталися із здобувачами освіти під час освітнього процесу, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 659 від 16.05.2019  та про новий Порядок розслідування та обліку нещасних випадків, професійних захворювань та аварій на виробництві, затверджений постановою КМУ № 337 від 17.04.2019, який вступив в дію із 01 липня 2019 року.

Вивчення питань охорони праці проводиться у закладах освіти усіх рівнів, у тому числі у дошкільних, загальноосвітніх та позашкільних.  Зміст і обсяги навчання з питань охорони праці та безпеки життєдіяльності в закладах освіти прописані у навчальних планах і навчальних  програмах.

Інформацію про санаторно-курортні заклади у розрізі профілів медичної реабілітації для  проходження реабілітаційного лікування  застрахованими особами  озвучив на засіданні «круглого столу»                   в.о. начальника   Чортківського відділення Фонду  П.С.Лосик.  Зокрема  у  своєму виступі відмітив, що працівниками відділення  надається  різнобічна організаційно - консультативна і методична допомога страхувальникам, фахівці відділення приймають участь в  організаційних заходах на підприємствах, в організаціях та установах  із пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці. У засобах масової інформації висвітлюється інформація про актуальні питання профілактичної роботи.

Чортківське відділення Фонду соціального страхування України в Тернопільській області виступає надійним  соціальним партнером, впроваджує кращий європейський досвід  стандартів  піклування про людину праці.

В.Побуринний, страховий експерт з охорони праці Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області