«Розквітай садок дитячий»

1.* Назва проекту:

«Розквітай садок дитячий»

2.* Адреса, назва установи/закладу, будинку:

ДНЗ «Подоляночка», с. Угринь

3.* Короткий опис проекту

Проект передбачає оновлення та модернізацію предметно-ігрового середовища (території дитячого садка та ігрової кімнати), яке б підвищувало мотивацію дитини до пізнавальної діяльності, ціннісного ставлення до навколишнього світу та сприяло всебічному духовному і фізичному розвитку дітей.

4. Опис проекту (примітка: опис проекту не повинен містити вказівки на суб’єкт, який може бути потенційним виконавцем проекту):

Мета: Реалізація проекту забезпечить належні умови для організації навчально-виховного процесу, занять з фізичної культури на відкритому повітрі, що сприятиме популяризації здорового способу життя  та гармонійному розвитку дітей відповідно до сучасних європейських стандартів.

Завдання:

1. Закупівля меблів, літнього павільйону, вуличних спортивно -  ігрових елементів та проведення благоустрою території садочку.
  2. Демонтаж старого обладнання та меблів.
  3. Проведення благоустрою території.

Актуальність: Педагогічний колектив дошкільного навчального закладу працює над реалізацією державних програм розвитку та навчання дітей дошкільного віку, про те не вистачає належної матеріально – технічної бази. Придбання сучасних осередків для ігрових куточків та спортивно-ігрового майданчика забезпечить оптимальну організацію предметно – ігрового середовища, що має розвивальний вплив, спонукає дитину до активної  пізнавальної діяльності, позитивно впливає на її емоційну сферу, мобілізує мислення.

5.* Інформація стосовно доступності (результатів) проекту для мешканців Заводської об’єднаної територіальної громади у разі його реалізації:

(примітка: інформація щодо доступності може стосуватися, наприклад, годин роботи об’єкту, можливої плати за користування, категорії мешканців, які зможуть і які не зможуть користуватись результатами реалізації даного проекту)

В результаті реалізації проекту зацікавлені всі учасники освітнього процесу  - вихованці дитячого садочку (25), педагогічний колектив (7), батьки (50) та відвідувачі  ДНЗ. В тому числі діти (близько 10) які,  в зв’язку з відсутністю належних умов, навчаються в дошкільних закладах м. Чортків та їх батьки.

6. Обґрунтування необхідності реалізації проекту, а також його переваги для громади (основна мета реалізації проекту; проблема, якої воно стосується; запропоновані рішення; пояснення, чому саме це завдання повинно бути реалізоване і яким чином його реалізація вплине на подальше життя мешканців; основні групи мешканців, які зможуть користуватися результатами реалізації завдання)

Розбудова державності та децентралізація в Україні зумовила нові тенденції в розвитку культури, освіти і виховання підростаючого покоління. З’явилась нагальна потреба суспільства у творчих, діяльних, обдарованих інтелектуально та духовно розвинених громадян. Цей проект відповідає цілям реформування сучасної дошкільної освіти, зокрема:

-           реалізації державної політики в галузі освіти;

-           забезпечення фізичного та психічного здоров’я дітей;

-           розвиток дітей відповідно до вікових особливостей, особистісних якостей,

природних здібностей;

-           соціалізація дитячої особистості;

-           надання кваліфікованої допомоги дітям у формуванні вмінь та навичок, необхідних для навчання у школі.

Якісне, різноманітне, сучасне яскраве обладнання спонукатиме дітей до активної діяльності, дасть можливість урізноманітнювати ігри та розвиватиме їх творчість.

В результаті реалізації даного проекту буде  забезпечено:

• належну організацію  пізнавальної, ігрової, пошуково-дослідницької, фізкультурно-оздоровчої діяльності дошкільників в приміщенні ДНЗ та на свіжому повітрі;
  • тривале перебування дітей на свіжому повітрі відповідно до режиму;
  • захист вихованців від атмосферних опадів та прямих сонячних променів під час прогулянок.

Ключові показники оцінки результату проекту.

Педагогічні: забезпечення належних умов перебування дітей в ДНЗ.

Оздоровчі: зниження захворюваності дітей, створення необхідних умов для зміцнення та загартування дитячого організму.

Соціальні: ріст рейтингу органів місцевого самоврядування щодо покращення умов виховання дітей у дошкільному закладі, підняття іміджу ДНЗ.

7.* Орієнтовна вартість проекту (всі складові проекту та їх орієнтовна вартість)

Складові завдання

Орієнтовна вартість, грн

1. Альтанка з дерева