Сучасне освітлення дитячого майданчика в смт.Заводське.

1.* Назва проекту (не більше 15 слів):

Сучасне освітлення дитячого майданчика в смт.Заводське.

2.* Адреса, назва установи/закладу, будинку:

Селище Заводське, дитячий майданчик біля будинку культури.

3.* Короткий опис проекту (не більше 100 слів)

Дитячий майданчик, який знаходиться в селищі Заводське біля будинку культури вперше з’явився біля 5 років назад. Але на той час, на великій площі розмістили лише 4  качелі (балансир, карусель, гойдалка, маленька гірка), яких зазвичай було мало і щоб покататися утворювалися черги із дітей. Після того, як утворилася Заводська ОТГ, майданчик наповнився великим сучасним майданчиком із 4 веж, новими каруселями, гойдалками, а саме головне великою кількістю лавок, яких так не вистачало раніше. Центр селища одразу ж ожив. Зважаючи на це, дуже хотілося б, щоб старання Заводської селищної ради були немарні і місце, де проводять вільний час як діти так і їхні батьки стало комфортнішим та безпечнішим. І цю проблему могло б вирішити встановлення сучасного та додаткового освітлення саме дитячого майданчика в смт.Заводське.

4. Опис проекту (примітка: опис проекту не повинен містити вказівки на суб’єкт, який може бути потенційним виконавцем проекту):

Мета: Підвищення рівня  комфорту та безпеки на дитячому майданчику в смт.Заводське, зниження можливого ризику його пошкодження.

Завдання: Встановлення додаткових опор та освітлювальних фанарів для освітлення дитячого майданчика смт.Заводське.

Актуальність: Освітлення дитячого майданчика біля будинку культури селища Заводське дуже актуальна проблема. Пояснити це можна тим, що на його території щодня проводять дуже багато часу як діти, так і дорослі. Зростає попит звичайно ж в теплу пору року, особливо влітку, коли  на майданчику починають збиратися діти та батьки зазвичай після зниження температури. Відсутність спеки і теплі вечори сприяють можливості затриматися на свіжому повітрі, але настання сутінків примушує людей залишати дитячий майданчик, адже він практично не освітлюється (його освітлення йде тільки від фонарів, які встановленні на дорозі поряд). Також в такий час, батьки не дозволять дітям старшим проводити час на майданчику через можливий ризик зробити шкоду своєму здоров’ю. В холодну пору року, коли світловий день  короткий, освітлення майданчика дозволить знизити можливий ризик його пошкодження іншими особами. Крім того, навіть в разі такої ситуації, освітлення майданчика і цілодобова зйомка (яка за словами голови Павлінської Л.Р. здійснюється на селищі із захопленням в тому числі і майданчика) дозволить впізнати зловмисників, які можуть пошкодити дитяче містечко.

5.* Інформація стосовно доступності (результатів) проекту для мешканців Заводської об’єднаної територіальної громади у разі його реалізації:

(примітка: інформація щодо доступності може стосуватися, наприклад, годин роботи об’єкту, можливої плати за користування, категорії мешканців, які зможуть і які не зможуть користуватись результатами реалізації даного проекту)

Потенційними користувачами дитячого майданчика в селищі Заводське є біля 50 дітей до 3 років,  110 дітей, які відвідують ДНЗ, біля 200 дітей, віком від 6 до 10 років, також до цієї кількості можна додати ще біля 200 дорослих, які супроводжують дітей при розвагах. Освітлення дитячого майданчика дозволить продовжити час, до якого на майданчику будуть проводити діти разом з батьками. Також, зважаючи на велику кількість лавочок, після освітлення майданчика тут будуть проводити на майданчику і категорія жителів, яка буде мати комфортне та безпечне місце для відпочинку. Отже, потенційних користувачів може збільшитися до 1,5 тис. людей.  Крім того, додаткове освітлення дитячого майданчика створить комфортні та безпечні умови для жителів та гостів селища, які будуть проходити повз дитячий майданчик.

6. Обґрунтування необхідності реалізації проекту, а також його переваги для громади (основна мета реалізації проекту; проблема, якої воно стосується; запропоновані рішення; пояснення, чому саме це завдання повинно бути реалізоване і яким чином його реалізація вплине на подальше життя мешканців; основні групи мешканців, які зможуть користуватися результатами реалізації завдання)

Освітлення будь-якого населеного пункту – це забезпечення комфортних умов проживання його жителів. А якщо мова йде про дитячий майданчик, то забезпечення безпеки і комфорту має бути першочерговим і пріоритетним завданням.  Мета встановлення сучасного освітлення надзвичайно важлива, адже крім основної своєї функції вуличні ліхтарі, які згідно проекту будуть передбачати освітлення сучасними ЛЕД-лампами (що в свою чергу буде енергоефективним та енергозбережливим), зможуть стати окрасою центру селища Заводське. Вони у поєднані з сучасним дитячим майданчиком створять приємну та затишну атмосферу місця, в якому схочеться проводити час, місця, в якому схочеться затриматися довше. Крім того, додаткове сучасне освітлення стане захистом від  можливих випадків хуліганства, створить додаткові комфортні умови для тих, хто змушений перебувати на вулиці у темну пору доби.  Особливо, це надзвичайно стане актуальним, коли день стає коротшим і повертаються додому жителі селища із роботи (наприклад, працівники цукрового заводу, працівники магазинів, селищної ради тощо), але саме головне, діти – коли повертаються після навчання у Заводській школі естетичного виховання.

7.* Орієнтовна вартість проекту (всі складові проекту та їх орієнтовна вартість)

Складові завдання

Орієнтовна вартість, грн

К-ть штук