Туристичний збір

ТУРИСТИЧНИЙ ЗБІР

на 2019 рік, Додаток

Туристичний збір - це місцевий збір, кошти від якого зараховуються до місцевого бюджету.

1. Платниками збору є громадяни України, іноземці, а також особи без громадянства, які прибувають на територію селища Заводське та села Угринь та отримують (споживають) послуги з тимчасового проживання (ночівлі) із зобов’язанням залишити місце перебування в зазначений строк.

2. Платниками збору не можуть бути особи, які:

а) постійно проживають, у тому числі на умовах договорів найму, у громаді;

б) особи, які прибули у відрядження;

в) інваліди, діти-інваліди та особи, що супроводжують інвалідів I групи або дітей-інвалідів (не більше одного супроводжуючого);

г) ветерани війни;

ґ) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС;

д) особи, які прибули за путівками (курсівками) на лікування, оздоровлення, реабілітацію до лікувально-профілактичних, фізкультурно-оздоровчих та санаторно-курортних закладів, що мають ліцензію на медичну практику та акредитацію центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони здоров’я;

е) діти віком до 18 років;

є) дитячі лікувально-профілактичні, фізкультурно-оздоровчі та санаторно-курортні заклади.

3. Ставка встановлена у розмірі  1 відсотка до бази справляння збору, визначеної пунктами 4,5 цього Положення.

4. Базою справляння є вартість усього періоду проживання (ночівлі) в місцях, визначених підпунктом 6 цього Положення, за вирахуванням податку на додану вартість.

5. До вартості проживання не включаються витрати на харчування чи побутові послуги (прання, чистка, лагодження та прасування одягу, взуття чи білизни), телефонні рахунки, оформлення закордонних паспортів, дозволів на в’їзд (віз), обов’язкове страхування, витрати на усний та письмовий переклади, інші документально оформлені витрати, пов’язані з правилами в’їзду.

6. Справляння збору здійснюється адміністраціями готелів, мотелів, гуртожитків для приїжджих та іншими закладами готельного типу, розташованими на території смт. Заводське та с. Угринь (податкові агенти).

7. Податкові агенти справляють збір під час надання послуг, пов’язаних з тимчасовим проживанням (ночівлею), і зазначають суму сплаченого збору окремим рядком у рахунку (квитанції) на проживання.

8. Сума туристичного збору, обчислена відповідно до податкової декларації за звітний (податковий) квартал, сплачується щоквартально, у визначений для квартального звітного (податкового) періоду строк, за місцезнаходженням податкових агентів.

9.  Податковий агент, який має підрозділ без статусу юридичної особи, що надає послуги з тимчасового проживання (ночівлі) не за місцем реєстрації такого податкового агента, зобов’язаний зареєструвати такий підрозділ як податкового агента туристичного збору у контролюючому органі за місцезнаходженням підрозділу.

10. Базовий податковий (звітний) період дорівнює календарному кварталу.

11. Відповідальність за своєчасне перерахування туристичного збору несуть податкові агенти відповідно до положень Податкового кодексу України.

Суми збору, не сплачені в установлені строки, вважаються податковим боргом і стягуються до бюджету згідно з положеннями Податкового кодексу України.

10. Контроль за повнотою, правильністю та своєчасністю сплати туристичного збору здійснюється Чортківською ОДПІ ГУ ДФС у Тернопільській області відповідно до Податкового кодексу України.