Заводська громада
Чортківський район, Тернопільська область

Що пов'язує двох відомих постатей української історії Т.Г.Шевченка та М.М.Вербицького?

Здавна, першу декаду березня кожного року прийнято вважати «шевченківськими днями». Це насамперед пов’язано з тим, що 9 березня відзначають роковини з дня народження великого письменника, а 10 березня – роковини з дня його смерті.

Разом з тим, в цьому ж періоді народилась ще одна відома, а для України навіть дуже значима особистість Михайло Михайлович  Вербицький. Він народився 4 березня 1815 року.  Лише рік після народження майбутнього «пророка». 

Йшли роки, і кожен з двох чоловіків ідучи своїм життєвим шляхом, в один момент пов’язалися в своїй любові і відданості до України. Спочатку М.Вербицький представив свою музичну інтерпретацію «Заповіту» Тараса Шевченка, а потім у 1865 році на концерті присвяченому відомому письменнику відбулося перше виконання пісні «Ще не вмерла Україна», як Державного гімну України, музику до якої написав саме М.Вербицький. І сталося це, 10 березня.

Саме тому, не можна ще раз не згадати про двох українських геніїв, які назавжди залишаться в наших серцях і пам’яті.                                                                                      « повернутися до списку новин