Інформація на правову тематику

Що ж потрібно знати про державну цільову підтримку для здобуття професійної та вищої освіти?

Конституція України гарантує право на якісну та доступну освіту, яку можемо здобувати впродовж усього життя, право на доступність освіти, право на безоплатну освіту у випадках і порядку, визначених Конституцією та законами України.

15:23:44 28.10.2020

Відновне правосуддя для неповнолітніх, які є підозрюваними у вчиненні кримінального правопорушення.

Злочини, вчинені неповнолітніми часто трапляються через різні обставини: вплив оточення, потреба в нових гострих відчуттях, бажання привернути до себе увагу дорослих. За скоєний злочин передбачено різні види покарання, в тому числі і позбавлення волі. Але для неповнолітніх, які вчинили злочин вперше, є шанс виправити ситуацію та повернутися до звичного життя. Цьому сприяє Програма  відновного правосуддя для неповнолітніх.

15:23:25 28.10.2020

Зняття арешту з майна у виконавчому провадженні

Арешт майна чи коштів  боржника – це тимчасове накладення заборони на право вчиняти будь-які дії щодо власного майна, наприклад, укладати договір купівлі-продажу, міни чи дарування та ін. Це означає, що навіть якщо боржнику не відома інформація про те, що його майно арештовано, то продати його або подарувати іншій особі він не зможе.

15:22:05 28.10.2020

Як батьку реалізувати право на декретну відпустку?

У сучасному суспільстві прийнято вважати, що сидіти вдома з дитиною – винятково жіноче заняття. Батько, який взяв відпустку по догляду за немовлям, в Україні все ще рідкість,  молодих татусів рідко можна зустріти з дитячим візочком у парку або на святі в дитячому садку.

15:21:30 28.10.2020

Як особа з інвалідністю відстояла право на отримання соціальної допомоги за час проживання на окупованій території України

Життя чоловіка склалося так, що він у зв’язку з окупацією, разом із матір’ю  покинув своє місце проживання у м. Макіївка Донецької області. Складність його життєвої ситуації полягає ще й в тому, що він є особою з інвалідністю з дитинства 1 групи. Згідно законодавства, чоловік перебував на обліку в Управлінні праці та соціального захисту населення за зареєстрованим місцем проживання та отримував державну соціальну  допомогу як особа з інвалідністю. Проте  з листопада 2014 року виплати були припинені через те, що місцеві органи державної влади, зокрема відповідні органи соціального захисту, припинили свої повноваження, внаслідок тимчасової окупації міста.  Тобто протягом  5 років заборгованість по виплаті  державної соціальної допомоги за період проживання на окупованій території досягла суми в 150 922 грн.

15:20:44 28.10.2020

Пенсіонерка відстояла своє право на земельну ділянку

Дуже часто особи похилого віку є беззахисними та вразливими, особливо, коли потрібно захищати свої права у суді. Так, в історії пенсіонерки, жительки одного із сіл Чортківського району, здавалося б незначна помилка у документі (у написанні прізвища) призвела  до неможливості реалізації права на земельну ділянку.

15:19:58 28.10.2020