Інформація на правову тематику

Сплата пенсійного збору при першій реєстрації авто

Придбали легковий автомобіль, що підлягає першій реєстрації в Україні територіальними органами МВС України - не забудьте сплатити пенсійний збір. Хто є платниками, а кого законодавство звільняє від сплати - розповідають фахівці Чортківського місцевого центру з надання БВПД.

09:54:38 27.05.2021

Спадкування: що варто знати спадкоємцям

«Ніколи не кажіть, що знаєте людину, якщо не ділили  з нею спадок», - казав швейцарський письменник Лафатер. І він мав рацію, адже спори між спадкоємцями дуже поширене явище.

09:53:35 27.05.2021

Булінг – це агресія, яку потрібно зупинити

Про проблему булінгу діти не люблять розмовляти в слух, ділитися пережитими почуттями із близькими та однолітками. Як правило, такі ситуації замовчуються через страх отримати у відповідь від кривдника ще ще більшу «дозу» агресії. Адже булінг – це прояв насилля, який має систематичний характер та спрямований на приниження жертви. Досить часто один вид булінгу може переходити в інший, наприклад: психологічні погрози та приниження переростають в нанесення тілесних ушкоджень, знищення одягу та особистих речей. Тому важливо вчасно розпізнати булінг та припинити його дію.

11:06:07 15.02.2021

Захист права учасника бойових дій на компенсацію за невикористані додаткові відпустки.

До Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся учасник бойових дій з питанням невиплати компенсації за невикористані додаткові відпустки на час проходження служби за контрактом.

11:05:28 15.02.2021

З ким проживатиме дитина після розлучення батьків?

Дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові та розуміння. Вона має, якщо це можливо, зростати в піклуванні та під відповідальністю своїх батьків, у будь-якому разі – в атмосфері любові та моральної і матеріальної забезпеченості. Такі норми закріплено в Декларації прав дитини. Однак трапляються випадки, коли сім'я розпадається і діти не можуть проживати разом з обома батьками.

14:26:02 27.01.2021

Право неповнолітньої особи на виїзд закордон

Під час планування подорожі за кордон із дітьми батьки часто стикаються із певними законодавчими питаннями. Зокрема, чи потрібен дозвіл одного чи двох батьків; як бути, якщо батьки розлучені; яким є термін дії дозволу батьків на виїзд дитини за кордон тощо.

14:25:32 27.01.2021

Як повернути придбаний товар неналежної якості?

Споживач має право вільно обирати продукцію, придбати або одержати її іншими законними способами в обсязі, який є необхідний для  забезпечення рівня споживання та достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності.

09:38:59 16.12.2020