Інформація на правову тематику

Булінг – це агресія, яку потрібно зупинити

Про проблему булінгу діти не люблять розмовляти в слух, ділитися пережитими почуттями із близькими та однолітками. Як правило, такі ситуації замовчуються через страх отримати у відповідь від кривдника ще ще більшу «дозу» агресії. Адже булінг – це прояв насилля, який має систематичний характер та спрямований на приниження жертви. Досить часто один вид булінгу може переходити в інший, наприклад: психологічні погрози та приниження переростають в нанесення тілесних ушкоджень, знищення одягу та особистих речей. Тому важливо вчасно розпізнати булінг та припинити його дію.

11:06:07 15.02.2021

Захист права учасника бойових дій на компенсацію за невикористані додаткові відпустки.

До Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги звернувся учасник бойових дій з питанням невиплати компенсації за невикористані додаткові відпустки на час проходження служби за контрактом.

11:05:28 15.02.2021

З ким проживатиме дитина після розлучення батьків?

Дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові та розуміння. Вона має, якщо це можливо, зростати в піклуванні та під відповідальністю своїх батьків, у будь-якому разі – в атмосфері любові та моральної і матеріальної забезпеченості. Такі норми закріплено в Декларації прав дитини. Однак трапляються випадки, коли сім'я розпадається і діти не можуть проживати разом з обома батьками.

14:26:02 27.01.2021

Право неповнолітньої особи на виїзд закордон

Під час планування подорожі за кордон із дітьми батьки часто стикаються із певними законодавчими питаннями. Зокрема, чи потрібен дозвіл одного чи двох батьків; як бути, якщо батьки розлучені; яким є термін дії дозволу батьків на виїзд дитини за кордон тощо.

14:25:32 27.01.2021

Як повернути придбаний товар неналежної якості?

Споживач має право вільно обирати продукцію, придбати або одержати її іншими законними способами в обсязі, який є необхідний для  забезпечення рівня споживання та достатній для підтримання здоров'я і життєдіяльності.

09:38:59 16.12.2020

Як особі з інвалідністю реалізувати своє право на працю

Конституція України (ст.43) визначає, що кожен має право на працю, що включає можливість заробляти собі на життя працею, яку він вільно обирає або на яку вільно погоджується. Кожен має право на належні, безпечні і здорові умови праці, на заробітну плату, не нижчу від визначеної законом.

09:37:55 16.12.2020

Що потрібно знати про земельну реформу в Україні?

Навколо земельної реформи в Україні ведеться багато дискусій та суперечок: одні виступають її прихильниками, а інші – противниками.  Що потрібно знати громадянам про зміни в законодавстві щодо земельних питань.

09:37:26 16.12.2020