УПФ

Зарахування до страхового та пільгового стажу періоду перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням

Статтею 24 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-VI «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» (далі — Закон 1058) передбачено, що час перебування на інвалідності у зв’язку з нещасним випадком на виробництві або професійним захворюванням зараховується до стажу роботи в шкідливих умовах, який дає право на призначення пенсії на пільгових умовах і в пільгових розмірах.

15:16:33 06.04.2022

Ще раз про перерахунки пенсій з 01 жовтня 2021 року

Постановою Кабінету Міністрів України від 16 вересня 2020 року № 849 передбачено, що з 01 жовтня поточного року особам, яким виповнилося 75 років до досягнення 80-річного віку, у яких щомісячний розмір пенсійних виплат з урахуванням надбавок, підвищень, додаткових пенсій, цільової грошової допомоги, сум індексації, щомісячної компенсації у разі втрати годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи, інших доплат до пенсій, встановлених законодавством, не досягає розміру середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії за 2020 рік ( тобто 10340,35 грн), щомісячну компенсаційну виплату в розмірі до 400 гривень у межах зазначеного розміру.

12:13:32 05.10.2021

Щодо типів декларацій

1. Які типи декларацій існують, коли їх слід подавати і який звітний період вони охоплюють? Законом передбачено чотири типи декларацій суб’єкта декларування:

16:06:46 04.10.2021

Форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування

Форма повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування (далі – повідомлення) складається з правил заповнення форми повідомлення та дев’яти розділів, у яких суб’єкт декларування зазначає інформацію про себе та об’єкти згідно із Законом України “Про запобігання корупції” (далі – Закон).

16:05:04 04.10.2021

Повідомлення про суттєві зміни в майновому стані

1. За якою формою та як подавати повідомлення про суттєві зміни в майновому стані суб’єкта декларування? У разі суттєвої зміни у майновому стані суб’єкта декларування, а саме: отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку на суму, яка перевищує 50 ПМ (для працездатних громадян), зазначений суб’єкт у десятиденний строк з моменту отримання доходу, придбання майна або здійснення видатку зобов’язаний повідомити про це Національне агентство. Зазначена інформація вноситься до Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, та оприлюднюється на офіційному вебсайті Національного агентства (ч. 4 ст. 52 Закону).

16:04:20 04.10.2021

Пенсії для заробітчан

Працівники Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області постійно надають роз’яснення через засоби масової інформації. Цього разу в прямому ефірі місцевого УХ-радіо на хвилі 101,1 мала можливість інформувати про особливості призначення та отримання пенсій особами які працюють за кордоном, начальник відділу методології та організації роботи із застосування пенсійного законодавства управління пенсійного забезпечення — Ольга Мандзюк.

12:55:52 22.09.2021