Про громаду

Заводська селищна громада була утворена у серпні 2015 року шляхом об’єднання смт. Заводське та сусіднього с.Угринь. Ініціатором об’єднання виступила Павлінська Людмила Романівна, яка  на  той час виконувала обов’язки голови Заводської селищної ради. Вона, разом з декількома однодумцями  стали на складний шлях змін, що передбачав реформу місцевого самоврядування та устрою, впровадження нової для нашої держави політики «децентралізації».

Першими кроками  створення нового органу влади було проведення громадських слухань в смт. Заводське й вивчення думки населення щодо об’єднання. Зважаючи на те, що жителі селища підтримали таку пропозицію, була створена ініціативна група з депутатів селищної ради: Томашевського І.М, Павлюха А.Р, спеціаліста-юриста Сидоренка П.В. на чолі з Людмилою Романівною, для переговорів з керівниками і жителями навколишніх сіл – Угринь, Залісся, Шманьківці, Шманьківчики, Швайківці, Пастуше.

Першим селом, яке погодилося на зміни стало село Угринь. Уже 15 серпня 2015 року  рішення про об’єднання було закріплено офіційно. Пізніше воно було підтверджено і розпорядженням голови Тернопільської ОДА.  Залісся та Шманьківці дали свою попередню згоду на об’єднання, але вже з наступного року.

У жовтні 2015 року відбулися чергові вибори до місцевих рад.  Людмилу Романівну жителі  новоствореної громади обрали головою Заводської селищної ради.

Прийнявши повноваження, новообраний голова перш за все починає формувати команду  професіоналів, яких не просто вимагають норми законодавства, а  справді тих, хто буде працювати на результат – розвиток громади, відновлення та примноження ресурсів.  Починають створюватися відділи, оголошуються конкурси на заміщення вакантних посад, проводяться співбесіди.

Людмила Романівна поєднує в одному колективі досвід і молодий потенціал, вона залучає до роботи представників як місцевих, так і бажаючих з села Угринь, також запрошуються спеціалісти із міста Чортків, що стали не тільки однодумцями, а гарним прикладом того, що можна не боятися, а сміло змінювати робоче місце і разом будувати краще майбутнє.

Місяць за місяцем клопіткої праці, і на сьогодні, можна сказати, команда на чолі із сильним лідером створена. Заводська селищна рада налічує 20 працівників, які мають за мету спільними зусиллями зруйнувати зневіру людей до змін, і не тільки відновити те, що було, а й побудувати нове та дієве.