Булінг – це агресія, яку потрібно зупинити

Дата: 15.02.2021 11:06

Про проблему булінгу діти не люблять розмовляти в слух, ділитися пережитими почуттями із близькими та однолітками. Як правило, такі ситуації замовчуються через страх отримати у відповідь від кривдника ще ще більшу «дозу» агресії. Адже булінг – це прояв насилля, який має систематичний характер та спрямований на приниження жертви. Досить часто один вид булінгу може переходити в інший, наприклад: психологічні погрози та приниження переростають в нанесення тілесних ушкоджень, знищення одягу та особистих речей. Тому важливо вчасно розпізнати булінг та припинити його дію.

Сьогодні одним із поширених видів булінгу є кібербулінг - цькування за допомогою мобільних телефонів або в інтернеті. За дослідженнями ЮНІСЕФ, третина опитаних підлітків в Україні ставали жертвами кібербулінгу, а кожен п’ятий через це пропускав шкільні заняття.

Типові ознаки булінгу (цькування):

- систематичність;

- наявність сторін – кривдник, потерпілий, спостерігачі;

- дії  або бездіяльність кривдника, що спричинюють психічної та/або фізичної  шкоди, приниження, страх, тривоги, спричинення соціальної ізоляції потерпілого.

Поради для дітей та батьків для уникнення агресивної поведінки:

• вміти казати «НІ!»;
  • відстоювати свої кордони та поважати кордони іншої людини;
  • відстоювати свою точку зору, не порушуючи моральних прав іншої людини;
  • не боятися та поділитися своїми переживаннями з тими людьми, кому довіряєш (з батьками, старшими братами та сестрами, друзями, вчителями, шкільним психологом, дирекцією школи і т.д.);
  • робити скріншоти погрозливих повідомлень (при кібербулінгу);
  • заблокувати кривдника в соціальних мережах та подати скаргу адміністратору сайту;
  • навчитися звертатися за допомогою.

!!!Корисна інформація:

• Якщо Вам потрібна правова допомога – 0 800 213-103 (діти мають право безоплатно отримати послуги адвоката);
  • Національна дитяча «гаряча лінія» - 116-111, 0 800-500-225;
  • Національна поліція – 102;
  • Уповноважений Президента з прав дитини  - 044 255-76-75
  • чат-бот “Кіберпес” для дітей, батьків, вчителів,  який розповідає про можливі дії у випадку кібербулінгу,  як самостійно видалити образливі матеріали із соціальних мереж та ін.

Бот доступний у Telegram та Viber.

За безоплатною правовою допомогою можна звернутися до Чортківського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги за адресою:

м. Чортків, вул. С. Бандери, 20; тел.: (03552) 2-09-50,

моб. (067) 130-01-73

або бюро правової допомоги за адресами:

м. Борщів, вул. Шевченка, 20 а, тел.: (03541) 2-28-80;

м. Бучач, майдан Волі, 1, тел.: (03544) 2-11-26;

смт. Гусятин, вул. Суходільська, 7, тел.: (03557) 2-18-90;

м. Заліщики, вул. С. Бандери, 38, тел.: (03554) 2-21-33;

м. Монастириська, вул. Шевченка, 12А, тел.: (03555) 2-12-72.