Механізм компенсації витрат пасажирам пільгових категорій обговорювався в селищній раді

Дата: 17.02.2016 12:45

У вівторок 16 лютого в Заводській селищній раді відбулася зустріч жителів громади з селищним  головою Л.Павлінською , заступником директора ТОВ Чортківське АТП -16142  О.Цимбалою та посадовими особами селищної ради. В ході зустрічі було розглянуто питання перевезення пасажирів пільговиків у громадському транспорті.

Л. Павлінська проінформувала всіх присутніх, що на сьогодні є ряд законів, які гарантують безкоштовний проїзд певним категоріям громадян. Це є право гарантоване державою, законами. Державою планувалося передати органам місцевого самоврядування право надавати деякі види пільг, у тому числі і на проїзд. Відповідно витрати повинні були нести місцеві бюджети, таке рішення прийнято не було і водночас в державному бюджеті на 2016 рік  субвенції на перевезення громадян пільгових категорій не виділено. Л.Павлінська запропонувала внести на розгляд сесії можливість розроблення програми для правомірності фінансування витрат на компенсацію перевезення пільгових категорій громадян. Однак кошти які будуть виділятися для компенсації пільгових перевезень потрібно буде забрати з інших статей витрат, які можуть бути використані на ремонт доріг, освітлення вулиць, капітальний ремонт школи, дитячого садочку, стадіону, будинку культури.