Підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я працівників
Конституційне право громадян України на соціальний захист, на забезпечення їх у випадку повної, часткової або тимчасової втрати працездатності здійснюється Фондом соціального страхування України.
Одним з важливих завдань страхування від нещасних випадків на виробництві і профзахворювань є проведення профілактичних заходів, спрямованих на усунення шкідливих і небезпечних виробничих факторів, викликаних умовами праці, попередження виникнення випадків загрози здоров'ю і життю застрахованих.
З початку 2018 року в Чортківському районі зареєстровано 5 нещасних випадків на виробництві, в результаті яких потерпіло 5 працівників.
Основними причинами нещасних випадків є: особиста необережність, порушення трудової і виробничої дисципліни, незадовільний технічний стан засобів виробництва, невиконання вимог інструкцій з охорони праці.
Фахівцями Чортківського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області надавалась різнобічна організаційно - консультативна і методична допомога страхувальникам. Проводились організаційні заходи на підприємствах, в організаціях та установах із пропаганди безпечних і нешкідливих умов праці. В засобах масової інформації висвітлюється інформація про актуальні питання профілактичної роботи.
Основною діяльністю страхового експерта з охорони праці Чортківського відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України у Тернопільській області є контроль за дотриманням законодавства про соціальне страхування від нещасного випадку, впровадження і контроль виконання профілактичних заходів роботодавцями Чортківського району на підприємствах, в організаціях та установах незалежно від форми власності і видів економічної діяльності.
Зважаючи на зростання кількості страхових нещасних випадків на виробництві у Тернопільській області у 2018 році, стан справ, що стався з охороною праці на підприємствах-страхувальниках району вимагає посилення та вдосконалення профілактичної роботи.
Аналіз виробничого травматизму проводиться за матеріалами розслідування нещасних випадків, результати якого надалі використовуються для планування профілактичних заходів щодо попередження виробничого травматизму.
З метою реалізації профілактичних заходів страховий експерт приймає участь в опрацюванні та впровадженні системи управління охороною праці (СУОП) безпосередньо на підприємствах, приймає участь у проведенні семінарів, нарад, «круглих столів» за участю роботодавців та працівників підприємств.
Обов’язок роботодавця – створити належні умову праці, забезпечити гідну і безпечну працю. Вкладаючи кошти в створення безпечних умов праці, проведення необхідних профілактичних заходів, роботодавці заощаджують кошти страхувальників, убезпечують працюючих від травм і каліцтв, а як наслідок - бережуть їхнє здоров'я й життя.
Охорона праці є невід’ємною складовою забезпечення гармонійного розвитку суспільства. Саме тому важливо пам’ятати, що підвищення рівня культури охорони праці в суспільстві – це запорука збереження здоров’я працівників.
Чортківське відділення виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області у діалозі із страхувальником виступає надійним соціальним партнером, впроваджує кращий європейський досвід стандартів піклування про людину праці.