A A A K K K
для людей із порушенням зору
Заводська територіальна громада
Тернопільська область

БЕЗПЕКА ПРАЦІВНИКІВ ПІД ЧАС ВЕСНЯНО-ПОЛЬОВИХ РОБІТ- ПЕРШОЧЕРГОВЕ ЗАВДАННЯ РОБОТОДАВЦЯ

Дата: 28.02.2019 15:29
Кількість переглядів: 629

В сільськогосподарських підприємствах Чортківського району незабаром розпочнуться  весняно-польові роботи. Весняно-польові роботи – напружений етап річного циклу агропромислового виробництва. Зокрема, у березні – квітні сільськогосподарськими підприємствами виконується біля третини річного обсягу польових, тракторних, а також транспортних робіт.

У цей час пожвавлюються також інші роботи в агропромисловому виробництві. Зростає, в порівнянні із зимовими місяцями, кількість зайнятих на ручних роботах працівників, у першу чергу, на технологічному обслуговуванні та забезпеченні роботи посівних та інших машино – тракторних агрегатів.

Все це об’єктивно збільшує ризики травматизму, особливо при недотриманні норм охорони праці та внаслідок неналежної організації весняно-польових робіт.

Щоб потурбуватись про їх безпеку працівників  та обговорити актуальні питання щодо співпраці фахівці Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області побували у ТзОВ «Агрополіс».

          Товариство з обмеженою відповідальністю "Агрополіс" входить до складу групи компаній "Кернел". Група компаній «Кернел» - провідна диверсифікована агропромислова компанія в Чорноморському регіоні, яка стрімко розвивається та виходить на міжнародні ринки, експортуючи щорічно близько 7 мільйонів тонн сільськогосподарської продукції, Кернел є найбільшим постачальником соняшникової олії і шроту на міжнародний ринок і одним з найбільших експортерів зернових з чорноморського регіону.    

          Виробничі активи Кернелу простягаються від чорноземних сільгоспугідь до олійноекстракційних заводів, а логістика будується на базі найбільшої сільськогосподарської інфраструктури, що включає мережу елеваторів і глибоководні експортні термінали.

Під час проведеної виробничої наради із керівниками структурних підрозділів ТзОВ «Агрополіс» рекомендовано роботодавцю перед початком  весняно-польових робіт посилити профілактичну роботу по запобіганню виробничого травматизму, забезпечити дотримання усіма працівниками товариства Правил  охорони праці в сільськогосподарському виробництві.

Завершується процес ремонту сільськогосподарської техніки та приведення її в стан готовності до весняно-польових робіт. З цією метою роботодавцю необхідно забезпечити належний контроль за безпечним виконанням ремонтних робіт машинно-тракторного парку відповідно до  Правил охорони праці під час технічного обслуговування та ремонту машин і обладнання сільськогосподарського виробництва, дія яких поширюються на підприємства, установи й організації незалежно від їх підпорядкування та форми власності.  які займаються технічним обслуговуванням і ремонтом машин та обладнання сільськогосподарського виробництва.

 

Начальник Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області Л.Борова  проінформувала присутніх із проведеним аналізом використання  ТОВ «Агрополіс» коштів  Фонду соціального страхування України, звернувши особливу увагу на забезпеченні роботи комісії із соціального страхування   товариства  у відповідності до покладених на неї завдань. Також обговорено  питання росту захворюваності серед застрахованих осіб та кількості виданих листків непрацездатності, проаналізовано показники тимчасової непрацездатності за попередній період, наголошено на необхідності  проведення профілактичних заходів з метою скорочення термінів тимчасової непрацездатності.

Головним напрямом діяльності Фонду є надання гарантованих державою матеріального забезпечення та медико-соціальних послуг застрахованим особам, потерпілим на виробництві  та  внаслідок отриманих професійних захворювань та членам їх сімей, для чого необхідно  здійснювати дієвий контроль за ефективним  використанням  коштів Фонду, підкреслила  у своєму виступі начальник відділення  Л.Борова.

          Фахівцями відділення Фонду наголошено, що організація та проведення навчання та перевірки знань з охорони праці застрахованих осіб, проведення інструктажів з охорони праці та  навчання працюючих безпечним методам роботи, забезпечення  безпечної експлуатації обладнання та устаткування, здійснення дієвого контролю за станом охорони праці у кожному структурному підрозділі на кожному робочому місці дає змогу усунути небезпечні та шкідливі для здоров’я та життя людини виробничі фактори.

Також не менш важливими аспектами профілактичної роботи є проходження працівниками попередніх та періодичних медичних оглядів працівників,  забезпеченням  працюючих спецодягом, спецвзуттям та іншими засобами індивідуального захисту, додержання вимог нормативно-правових актів з охорони праці.  

Наразі, необхідною умовою успішного проведення комплексу весняно-польових робіт та збереження людського потенціалу є створення керівниками сільськогосподарських формувань безпечних умов праці найманих працівників, здійснення належного контролю за підлеглими працівниками та суворе дотримання працівниками трудової та виробничої дисципліни, правил охорони праці, пожежної безпеки.

          Кожен нещасний випадок характеризується завданою шкодою здоров’ю, втратою життя, робочого часу, матеріальними витратами.  Фахівці  Чортківського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області  у діалозі із страхувальником дотримуються   принципу – життя та здоров’я людини є найвищими особистими і суспільними цінностями.

 

В.Побуринний  Страховий експерт з охорони праці Чортківського відділення управління виконавчої  дирекції Фонду соціального страхування України в Тернопільській області« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь