До уваги мешканців громади

Дата: 29.04.2020 15:46

Які штрафи чекають українців за забруднення повітря та знищення рослинності.

Кожен знає, що Конституцією України передбачено право на безпечне для життя та здоров’я довкілля. Але, нажаль, спостерігаємо за екологічною ситуацію, яка склалася останніми днями в Україні через неконтрольовані підпали лісів, сухої трави, забруднення атмосферного повітря. Правопорушення у вигляді стихійних підпалів призводить не лише до виникнення лісових пожеж, а навіть загоряння житлових будинків.

Тому, 13 квітня 2020 року Верховною Радою України прийнято  Закон 2339 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з метою збереження довкілля щодо посилення відповідальності за дії, спрямовані на забруднення атмосферного повітря та знищення або пошкодження об'єктів рослинного світу".

Даним Законом планується покращити процес притягнення до відповідальності громадян за забруднення повітря та знищення рослинності.

Штрафи за забруднення повітря внаслідок порушення спеціальних правил:

• Збільшено з 100-200 неоподаткованих мінімумів доходів громадян до 1800-2000. Тобто, це сума від 30 600 до 34 000 грн.

Штрафи за знищення рослинності:

• від 5000 до 9000 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Це від 85 000 до 153 000 грн.

Порушення вимог безпеки в лісах:

• штраф складатиме від 4 590 до 15 300 грн.

За знищення лісу:

• фізичним особам штраф становитиме від 4 590 до 15 300 грн, юридичним особам – від 10 710 до 18 360 грн.

Якщо ви стали свідками підпалу сухої рослинності чи лісів, телефонуйте в поліцію, пожежну службу та зробіть фотофіксацію правопорушення.

Закликаємо усіх громадян бути правосвідомими та дотримуватися законодавства. Також не забувайте, що з 06 квітня Кабінетом міністрів України посилено обмежувальні заходи на період карантину, але це не  обмежує громадян отримувати правову допомогу від держави дистанційно.

Правову консультацію можна отримати:

• пишіть на нашу електронну пошту: chortkiv.ternopil@legalaid.te.ua
  • зателефонуйте на номер центру: (03552) 2-09-50 або 380 (67) 130-01-73
    -  телефонуйте на безкоштовний номер системи БПД 0 800-213-103;
    -  ставте запитання на Інстаграм-сторінці системи БПД www.instagram.com/ualegalaid/?hl=uk;
    - читайте правову інформацію на телеграм-каналі «Безоплатна правова допомога» https://t.me/ualegalaid та обговоривши її у нашому чаті - https://t.me/ualegalaidchat;
    - скористайтеся правничою вікіпедією WikiLegalAid - https://wiki.legalaid.gov.ua