Всесвітній День захисту літніх людей.

Дата: 15.06.2020 17:38

Всесвітній День захисту літніх людей – відзначається щорічно за рішенням Генеральної Асамблеї ООН з 2011 року.

Дата покликана привернути увагу суспільства до проблеми упередженого ставлення стосовно літніх людей і зруйнувати стереотипи, пов’язані з їх життям.

Як показує практика, саме ті, кому за 60, також потребують захисту. Вони,на відміну від дітей, мають багатий досвід, відмінні професійні навички та
мудрість.

Незважаючи на це, їх повсюди чекає відмова за віковою ознакою, через що вони часто опиняються за межею бідності, у злиднях.

Літні люди зіштовхуються з дискримінацією в суспільстві, на роботі, в транспорті, медичних закладах. Це перешкоджає реалізації їхнього потенціалу і негативно впливає на здоров’я, самопочуття і добробут.

Вони не можуть реалізувати свої права повною мірою приймати участь в культурному, соціально-економічному і політичному житті країни.

Те, як суспільство відноситься до людей похилого віку, безпосередньо впливає на стабільність і процвітання всього соціуму.

Шанобливе і соціально відповідальне ставлення до старших – запорука і гарантія благополуччя для
тих, хто так чи інакше, стане на їх місце в наступних роках.

Літні люди потребують особливої уваги та піклування.

Тож наберіться терпіння, любові, поваги та розуміння, бо ми не знаємо, яка нас чекає старість, а все, як кажуть, повертається «бумерангом».

З повагою Заводський селищний голова Людмила Павлінська.

#zavodskagromada #заводськагромада