Пам’ятки котрі розповідають про минуле.

Дата: 18.08.2020 12:08

Історія завжди залишає по собі сліди. Кожна країна, місто, село, поселення має свої пам’ятки, котрі розповідають про минуле. Знати історію свого краю цікаво.

Дослідник історії та археології Свистун Ярослав, мешканець Заводського, поділився своїми дослідженнями чортківського краю, а саме Угринських поселень. Ось деякі з них:

1. Знаки в гроті (ранньохристиянська символіка) та руни поза ним. Існує повір’я про Богородичний монастир і Угринську чудотворну ікону. Об’єкт знаходиться в урочищі Угринська стінка.

2. Геологічна пам’ятка природи Угринська стінка (Гравітаційні складки).

3. Граничний камінь. Знак поділу землеволодінь. Вулиця Гранична, що сполучає Угринь з Калічівкою – районом теперішнього Чорткова. Калічеї – мадярські посли в Княжу добу.

4. Угринська печера. Геологічна пам’ятка природи.

5. Хозарська рельєфна обсерваторія – умовна назва об’єкту, що знаходиться в межах села.

6. Бронзовий акінак (32 см.). Унікальний артефакт знайдений в Угрині 2006 року.

7. Метеча (гр. метеки – чужинці) Урочище в центрі села, назва якого (етнонім), пов’язана зі стоянкою тисячу років тому табору угрів – мадяр, що селилися на возах-вежах в місцях з чистою водою і пасовищами для коней.