Вітаємо з величним святом - Днем Пресвятої Богородиці!

Дата: 28.08.2020 15:00

У світлий день Пресвятої Богородиці вітаємо вас із цим величним святом! Cвятом захисту , віри, душевного спокою та блаженної надії. Нехай Марія Пречиста почує ваші молитви та збереже ваші родини, посилає здоров’я та затишок вашим серцям.

Щиро вітаємо також жителів с.Угринь зі 150-ю річницею освячення церкви Успіння Святої Богородиці. Нехай Діва Марія опікується цим храмом, його вірянами та дарує свою любов і захист.

Історія церкви та появи чудотворного образу дивовижна.
Ще у 16 столітті одночасно людям з’явилися три ікони. Одна в Теребовлі (нині вона перебуває у Львові в церкві святого Юра), друга у Почаєві, а третя – на Чортківській горі (нині на тому місці капличка стоїть).

З того часу почали ставатися різні чудеса. Хто просив у Богородиці помочі щиро, з вірою та надією, отримував її. А на знак вдячності за диво дарував золоті прикраси та коштовності (й нині зберігаються на святині старі перстеники та сердечка).

Кажуть, найбільше зцілень було від „чорної хвороби” – епілепсії.

З пам'яток давнини всередині, у вівтарній частині церкви залишився знак тризуба. Пишуть, що ще за часів панів Потоцьких євангеліє було з синьо- жовтими стрічками та знак тризуба над іконою.

Нову велику кам’яну церкву Успіння Пресвятої Богородиці та дзвіницю завершено у 1870 р. під орудою о.Е.Брилінського, який обслуговував парафію до 1887 року. Освятив цей храм митрополит УГКЦ Йосип Сембратович.

Настоятель Е. Брилінський залишив після себе процесійний хрест із написом “о. Емельян і Анна Брилінські 1870 р.”.

У вересні 1987 р. на парафію заступив священник Микола Ференц, який організував пошук захованого в радянський період дзвона та ремонт церкви.

У 1994 р. клопотаннями о. Миколи і за допомогою сім’ї Касприк оновлено й освячено місце з’явлення образу Божої Матері.

Тож нехай чудотворний образ Марії оберігає вас повсякчас і дарує здоров’я отцям та вірянам на Многії та благії літа.

#Заводська_громада #Угринь