Заводська громада
Чортківський район, Тернопільська область

25-та річниця греко-католицької парафії смт.Заводське

Зійшла зоря, вставайте, люди,
Бог посилає свято нам,
Церковний дзвін нас будить, будить
І кличе нас у Божий храм.

Відкрились в храмі дубові двері
І служба Божа почалась.
Дзвонили дзвони на Божу славу
І слава в небо понеслась.
(Записав С.Овсянников в с. Горожанка Монастирського району на Тернопільщині від Марії Скрипник)

Здається просто слова, але коли їх скласти у вірш, то виходять дуже гарні рядки, які просто прекрасно відображають суть історії, яку ми сьогодні розповідаємо.

Як ми уже знаємо, селище Заводське одне із наймолодших селищ, які виникли в передостанні роки перед відродженням України як суверенної і незалежної держави. І чим ближче було до знаменної дати серпня 1991 року, тим більше український народ заявляв про своє право на самостійність, вільне життя, віросповідання, а переломні моменти у релігійному житті України тільки сприяли цьому.

Легалізація Української Греко-Католицької Церкви стало поштовхом для небайдужих на створення власної парафії і в селищі Заводському, якій на сьогодні вже 25 років. І до цієї пам’ятної дати, духовний наставник церкви о.Володимир Білінчук, крім святкового богослужіння, яке відбудеться 19 червня, вирішив зробити невеликий концерт за участю прихожан церкви та жителів селища. Святковий захід відвідали ряд священників греко-католицької церкви Чортківського району, з привітальним словом до присутніх звернулися: Єпископ Бучацький Преосвященний Владика Дмитро, Заводський селищний голова Л.Р.Павлінська, о.Антон, священник УПЦ КП смт.Заводське. Для гостей виступили: церковний хор Церкви Зіслання Святого Духа «Параклетос», хор «Дзвін» з педагогічного коледжу, студенти Чортківської дяківсько-катехитичної академії, ансамбль дітей з парафії, танцювальні колективи «Зорепад» та «Галицькі візерунки» та діти Заводської школи мистецтв, учні Заводської загальноосвітньої школи, окремі парафіяни церкви. Крім того, на спеціальний екран транслювалися фотографії з історії творення греко-католицької парафії Зіслання Святого Духа в смт.Заводське.

      

      

      « повернутися до списку новин