Заводська територіальна громада
Тернопільська область

РОЗ’ЯСНЕННЯ ЩОДО ОКРЕМИХ ПИТАНЬ ПЕНСІЙНОГО ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ

Дата: 21.04.2022 15:22
Кількість переглядів: 689

Як призначити пенсію під час війни?

 

 Громадяни України, які набули права на пенсію під час воєнного стану, але були змушені змінити основне місце проживання, можуть звернутися за призначенням пенсії в будь-який сервісний центр Пенсійного фонду на території України. Заявку на оформлення пенсії можна подати незалежно від місця прописки та фактичного проживання (перебування). Перелік сервісних центрів за посиланням: https://www.facebook.com/pfu.gov.ua.

Також заяви про призначення, перерахунок пенсії можуть подаватися заявниками разом зі сканованими копіями документів, які відповідають оригіналам документів та придатні для сприйняття їх змісту (містять чітке зображення повного складу тексту документа та його реквізитів) або ж через вебпортал електронних послуг Пенсійного фонду України з використанням кваліфікованого електронного підпису.

Пенсійний фонд веде Реєстр застрахованих осіб, де зберігається інформація про кожного офіційно працевлаштованого.

 До списку документів для оформлення пенсії входять:

- паспорт;

- ідентифікаційний код (реєстраційний номер облікової картки платника податків);

- документи про страховий стаж (трудова книжка, дипломи про навчання за денною формою, військовий квиток);

- довідка про заробітну плату за 60 місяців поспіль по 30 червня 2000 року (за бажанням);

- реквізити банківського рахунку для зарахування пенсійної виплати.

 Консультації фахівців Фонду — з 8.00 до 17.00 год. за номером телефонної «гарячої лінії» (0352) 23 48 93.

 

Як призначити пенсію особам, які набули право на її призначення, змінили тимчасово місце постійного проживання у зв'язку з війною і не мають на руках трудової книжки?

 

 Відповідно до Закону України від 09 липня 2003 року № 1058 «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» право на пенсію за віком мають громадяни, які досягли пенсійного віку та мають необхідну кількість років страхового стажу.

Страховий стаж до 01 січня 2004 року підтверджується записами трудової книжки, а з 01 січня 2004 року — за даними персоніфікованого обліку (Реєстр застрахованих осіб). Водночас законодавством передбачено, що страховий стаж можна підтвердити даними Реєстру застрахованих осіб і до 01 січня 2004 року, якщо інших документів про стаж не надано.

В той же час до страхового стажу зараховуються періоди навчання, військової служби, для жінок — догляд за дітьми до досягнення 3-річного віку, і якщо наявні документи, що підтверджують такі періоди (дипломи, військовий квиток, свідоцтва про народження дітей), то їх слід надати для призначення пенсії.

 Що робити якщо трудову книжку втрачено?

За відсутності трудової книжки, а також у випадках, коли у ній відсутні необхідні записи, підтвердженням страхового стажу є:

  • довідки з підприємства (правонаступника), архівних установ з обов’язковим посиланням на первинні документи; виписки з наказів;
  • особові рахунки та відомості на видачу заробітної плати; дані, наявні в реєстрі застрахованих осіб;
  • трудові договори і угоди; інші документи, що містять відомості про періоди роботи.

Також особі необхідно звернутися до відділу обслуговування громадян (сервісного центру) за місцем проживання для надання інформації за період роботи, за який необхідно підтвердити страховий стаж. Після чого спеціалістом сервісного центру буде надіслано запит до установи, організації, підприємства, де проходила трудова діяльність заявника.

 

З якої дати буде призначена пенсія особам, які змінили місце проживання?

 

 Згідно із статтею 45 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове пенсійне страхування» визначено, що пенсія призначається з дня звернення за пенсією, крім таких випадків:

 1) пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.

Пенсія за віком, що призначається автоматично (без звернення особи), — з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, крім випадків відсутності в системі персоніфікованого обліку відомостей про страховий стаж застрахованої особи, необхідний для призначення пенсії за віком при досягненні пенсійного віку.

У разі, якщо застрахованою особою заяву та документи про страховиФото без описуй стаж не подані протягом трьох місяців з дня досягнення нею пенсійного віку, згідно до цього Закону вважається, що застрахована особа виявила бажання отримувати пенсію з більш пізнього віку.

При відстрочці часу призначення пенсії за віком пенсія призначається за заявою пенсіонера з дня, що настає за останнім днем місяця, в якому набуто повний місяць страхового стажу (у тому числі сумарно) для відстрочки часу виходу на пенсію, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з такого дня;

 2) пенсія по інвалідності призначається з дня встановлення інвалідності, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня встановлення інвалідності;

 3) пенсія у зв’язку з втратою годувальника призначається з дня, що настає за днем смерті годувальника, якщо звернення про призначення такого виду пенсії надійшло протягом 12 місяців з дня смерті годувальника.

 Призначення пенсії

Документом, який підтверджує призначення особі пенсії, є пенсійне посвідчення, що видається Пенсійним фондом України.

Пенсіонер має право вимагати, а працівники органу, що призначає пенсію, зобов'язані видати пенсіонеру виписку з розпорядження про призначення пенсії з інформацією про періоди страхового стажу та заробітної плати, які враховані при розрахунку пенсії.

Заява про призначення пенсії з усіма поданими документами та рішенням про призначення пенсії зберігаються в особистій електронній пенсійній справі кожного пенсіонера.

 

 

Головне управління
Пенсійного фонду України
в Тернопільській області

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Онлайн-опитування:

Увага! З метою уникнення фальсифікацій Ви маєте підтвердити свій голос через E-Mail
Скасувати

Результати опитування

Дякуємо!

Ваш голос було зараховано

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь