Робоча зустріч

Дата: 23.04.2024 10:55

18 квітня 2024 року в приміщенні ЦНАПу, проведено робочу зустріч з головним державним інспектором Управління інспекційної діяльності у Тернопільській області Південно-Західного міжрегіонального управління Державної служби з питань праці Ольгою Кузик та фахівцями Чортківської філії Тернопільського обласного центру зайнятості, під час якої обговорювали шляхи співпраці щодо легалізації робочих місць, зниження рівня незадекларованої праці на території громади та зміни у трудовому законодавстві у період воєнного часу.

Важливою темою стало питання перспектив працевлаштування жителів громади, створення нових робочих місць, використання грантових програм на підтримку бізнесу, отримання ваучерів на навчання, питання організації суспільно корисних та громадських робіт на території громади, а також активних програм зайнятості, які спрямовані з однієї сторони на сприяння працевлаштуванню безробітних громадян , а з другої - на підтримку та розвиток бізнесу у складні часи повномасштабної війни, використовуючи фінансові інструменти підтримки роботодавців за рахунок Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття.

Головний інспектор управління інспекційної діяльності у Тернопільський області Ольга Кузик детально роз`яснила представникам громади застосування норм законодавства про працю під час воєнного стану, а саме оплати праці, індексації заробітної плати, зміни законодавства про відпустки, у тому числі щодо їх надання під час військового стану без збереження заробітної плати, щодо оплати невикористаних відпусток та звільнення з роботи.