Заводська громада
Чортківський район, Тернопільська область

До відома головам ОСББ!

ПАТ "Тернопільгаз" повідомляє!

                   Відповідно до пункту 6.1.,  "Правил безпеки систем газопостачання" (ПБСГ) затверджених наказом Міністерства енергетики та вугільної промисловості України 15 травня 2015 року N 285, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 08 червня 2015 р. за N 674/27119 —  Безпечну експлуатацію та технічне обслуговування димових і вентиляційних каналів (ДВК) приватних житлових і громадських будинків забезпечує власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач).

         Перевірка і прочищення димових та вентиляційних каналів повинні виконуватися спеціалізованою організацією, яка має дозвіл на виконання цих робіт центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю.

         Згідно пункту 6.8 ПБСГ повторній перевірці димових і вентиляційних каналів підлягають:

- димоходи опалювальних печей, ємкісних газових водонагрівачів і опалювальних котлів, які працюють сезонно, - не рідше ніж один раз на рік (перед початком опалювального сезону), які працюють цілий рік, - два рази на рік (навесні і восени);

- димоходи опалювально-варильних печей - не рідше ніж два рази на рік: перед початком і після закінчення опалювального сезону;

- димоходи від газових проточних і ємкісних газових водонагрівачів для гарячого водопостачання ,рестораних газових плит (залежно від матеріалу) - не рідше ніж один  раз на 6 місяців (цегляні і керамічні димоходи) і не рідше ніж один раз на рік (металеві - з товщиною стінки не менше 3 мм, азбестоцементні, керамічні та із жаростійкого бетону).

         Вентиляційні канали підлягають перевірці і прочищенню одночасно з димовими. У разі відсутності димових каналів вентиляційні канали підлягають перевірці один раз на рік.

         Перевірка і прочищення димових і вентиляційних каналів комунально-побутових об"єктів, житлових та громадських будинків оформляється актом.

         Один примірник акта перевірки і прочищення димових каналів передається газорозподільному підприємству. Строк зберігання актів - 12 місяців.

         Відповідно до  пункту 1.14 ПБСГ надійність ущільнення вводів і випусків інженерних підземних комунікацій повинен перевіряти власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач) щороку в осінній період і оформляти актом, в якому необхідно зазаначати їх технічний стан.

         Власник (балансоутримувач та/або орендар (наймач) повинен стежити за станом будинкового ввідного газопроводу та його кріплення, фарбувати зазначений газопровід не рідше ніж один раз на 5 років.

        

         Враховуючи вищезазначені пункти Правил безпеки систем газопостачання, констатуємо:

1. У приватизованих багатоповерхових житлових будинках роботи з перевірки та чистки димових та вентиляційних каналів (далі ДВК) повинні виконуватися тільки спеціалізованою організацією, яка має дозвіл виданий Управлінням Держпраці та підготовлений персонал.

         ПАТ “Тернопільгаз” є спеціалізованою організацією, що має дозвіл на виконання робіт з підвищеної небезпеки, в тому числі з обстеження, ремонту та чищення ДВК (Дозвіл № 078.15.61, термін дії - до 13 вересня 2020р). В той же час, слід відмітити, що споживачі можуть отримати вищевказані послуги в будь-якій іншій організації, що має відповідний дозвіл на виконання цих робіт.

2. Перевірка справності димоходів та вентиляційних каналів проводиться за зверненням власника (балансоутримувач та/або орендар (наймач)). За результатами перевірки складається відповідний акт, один примірник якого залищається у власника (балансоутримувача).

3. Роботи з перевірки та чищення димових та вентиляційних каналів є додатковою платною послугою, яка надається споживачу тільки за заявою та за його рахунок. Вартість робіт з перевірки та чищення димових та вентиляційних каналів за заявкою споживачів обрахована на підставі проведених хронометражних спостережень.

4. Газове господарство стежить  за своєчасним наданням власниками Актів ДВК. У разі їх відсутності чи отриманні від спеціалізованої організації акта з негативним висновком, газове господарство зобов"язане відключити споживача від газопостачання, адже несправність ДВК загрожує виникненню аварійної ситуації та небезпекою отруєння мешканців будинку.« повернутися до списку новин